Warning: include_once(/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/advanced-cache.php on line 20 Warning: include_once(): Failed opening '/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php-5.5.22-amd64/lib/php') in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/advanced-cache.php on line 20 Warning: include(/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72 Warning: include(): Failed opening '/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php-5.5.22-amd64/lib/php') in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 72 Warning: include_once(/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92 Warning: include_once(): Failed opening '/hermes/bosnaweb05a/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php-5.5.22-amd64/lib/php') in /hermes/bosnacweb02/bosnacweb02bn/b706/ipg.thebullybreedscom1/botaebebave/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 92 Bota e Bebave - Bota e Bebave

GJUMI

Ku ndodhemi

Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit.

Si një konsulente gjumi kam marrë shumë pyetje në lidhje me dhimbjet e barkut të bebeve, gazrat, dhe sikletet e tjera abdominale. Prindërit kanë...

Zhvillimi i fëmijës 0 – 3 muajsh.

Zhvillimi i fëmijës 0 - 3 muajsh

Pikante

A duhet t’i japë gji bebit një nënë që pi duhan?

Para së gjithash, një nënë e cila nuk mund të ndalojë pirjen e duhanit mund t’i japë gji fëmijës së saj. Qumështi i gjirit...

Kur vjen qumështi i gjirit?

  Ardhja e qumështit të gjirit është fenomen fiziologjik. Manifestohet përgjithësisht në 2-3 ditët e para deri 6-7 ditë pas lindjes. Vetëm në rastet e...
menaxhimi i ankthit

3 Gjërat që mund të bëni për të menaxhuar ankthin gjatë prindërimit.

Të gjithë e pranojmë se prindërimi nuk është i lehtë dhe vjen me një ankth të madh për shumicën prej nesh

Konsulenca Gjumi

Gjumi i të porsalindurve. Çfarë duhet të dini?

Gjumi i të porsalindurve. Çfarë duhet të dini? I porsalinduri juaj është i programuar për të fjetur ndryshe nga ju. Ja çfarë duhet të dini rreth mënyrës dhe kohës kur foshnjat e sapolindura flenë.
124,419FansLike

RECETA

Semolina me fruta.

Pudinget kremoze janë një mënyrë e mirë për të rritur konsumin e kalciumit në dietën e bebit tuaj, kështu që provoni këtë recetë, mbushur...

Pure me brokoli dhe patate të ëmbël për beba.

  Përbërësit: 175g patate e ëmbël 100g brokoli Qumësht i zakonshëm i foshnjës 30ml Pregatitja: Qeroni pataten e ëmbël dhe prijeni në copa. Vendoseni në një...

Makarona Carbonara për beba.

A keni provuar t'i gatuani ndonjëherë bebit tuaj Pasta Carbonara? Ja receta e duhur për këtë pjatë kaq të shijshme. Përbërësit: 25g makarona të vogla për...

Çfarë është AUTIZMI?

Çfarë është AUTIZMI? Çrregullimi i spektrit të autizmit (ASD) ndikon në mënyrën se si truri punon; dhe...
NËNË tej-mbrojtëse

9 Shenjat që tregojnë se jeni një NËNË tej-mbrojtëse.

Dashuria për fëmijët fillon shumë kohë më përpara se ju të bëheni nënë. Në shumë raste ju mund të keni

Ja se si të parandaloni humbjen e flokëve pas shtatzënisë.

Ja se si të parandaloni humbjen e flokëve pas shtatzënisë. Shtatzënia dhe lindja ndryshojnë në masë...

12 arsye pse bebat qajnë dhe si t’i qetësoni ato.

12 arsye pse bebat qajnë dhe si t’i qetësoni ato. Ja disa arsye përse një bebe mund të...

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në...

Ja cilat janë 7 superushqimet që duhet të konsumoni patjetër në shtatzëni.

Përfitimet befasuese nëse mbani fëmijët dhe kafshët shtëpiake nën një çati.

Përfitimet befasuese nëse mbani fëmijët dhe kafshët shtëpiake nën një çati.

Si ndikon tek ju dhe fëmija juaj një diete me yndyrë...

Si ndikon tek ju dhe fëmija juaj një diete me yndyrë dhe sheqer të lartë.

Comments

comments

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
A Kërkoni Një Gjumë Më Të Rehatshëm Për Bebin Tuaj ?Kliko për më tepër
+